Monthly Archive Październik 2019

ByBIURO

Projekt „Doświadczenie zawodowe – kluczem do kariery”

Projekt „Doświadczenie zawodowe – kluczem do kariery” dobiega końca.

31 października zakończy się projekt „Doświadczenie zawodowe – kluczem do kariery”, realizowany w Zespole Szkół Technicznych Nr 2 im. Mariana Batko w Chorzowie. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”.

W projekcie wzięło udział 25 uczniów kształcących się w zawodach technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych. Uczniowie zostali wybrani w toku rekrutacji przeprowadzonej na podstawie jasno i przejrzyście określonych kryteriów naboru. Przed wyjazdem uczestnicy projektu wzięli udział w zajęciach mających na celu gruntowne przygotowanie ich do zagranicznej mobilności. Podczas kursu językowego doskonalili umiejętność komunikowania się w języku niemieckim oraz poznawali słownictwo w branży samochodowej. Uczestniczyli również w zajęciach z przygotowania kulturowego i pedagogicznego oraz w szkoleniu z zakresu bhp i udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy uczestnicy projektu zostali zaopatrzeni w odzież ochronną niezbędną do obycia stażu. Zadbano również o dodatkowe ubezpieczenie uczniów. Uzyskane dofinansowanie w kwocie 278 270,58 zł w pełni pokryło koszty przygotowania uczestników, koszty podróży, zakwaterowania, wyżywienia, wycieczek oraz kieszonkowego.

Austriacka instytucja przyjmująca BVÖ Bildungsberatung & Vermittlungsagentur GmbH zagwarantowała miejsca stażu w renomowanych serwisach samochodowych w Klagenfurcie, największym mieście w Karyntii. W czasie czterotygodniowego pobytu w Austrii uczestnicy projektu realizowali ustalony wcześniej plan stażu. Każdemu uczniowi został przydzielony mentor, który prowadził uczestników przez kolejne etapy stażu oraz na zakończenie ocenił ich postępy zgodnie z systemem ECVET. Oprócz umiejętności zawodowych uczestnicy projektu zdobywali również doświadczenie w innych obszarach, integrowali się z austriackim środowiskiem i kulturą, doskonalili swoje umiejętności interpersonalne oraz podwyższali praktyczną znajomość języka niemieckiego. W czasie wolnym uczestniczyli w wycieczce z przewodnikiem po Klagenfurcie, poznali historię miasta oraz najważniejsze miejsca. Nie mogło również zabraknąć wycieczki do stolicy Austrii – Wiednia oraz rajdu rowerowego, którego celem było dotarcie do przepięknego, otoczonego górami jeziora Wörthersee.

Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w stażu, zaświadczenia poświadczające udział w przygotowaniu do mobilności, wykaz uzyskanych ocen w systemie ECVET oraz honorowane na obszarze Unii Europejskiej certyfikaty Europass Mobilność w wersji polskiej i angielskiej, na których szczegółowo opisano nabyte umiejętności zawodowe.

Doświadczenie zawodowe zdobyte podczas stażu pomoże uczestnikom projektu zaistnieć na rynku pracy po ukończeniu szkoły. Uczniowie mieli okazję poznać nowoczesne technologie wykorzystywane w serwisach samochodowych oraz współpracować w wielokulturowym środowisku. Udział w stażu z pewnością pozostanie w ich pamięci na długie lata.

ByBIURO

Bal z okazji 140-lecia Cechu !

ZAPROSZENIE

Mamy zaszczyt zaprosić członków Cechu wraz z osobami towarzyszącymi oraz Waszych pracowników i znajomych na uroczystą zabawę z okazji 140-lecia Cechu
w sobotę  23 listopada  od  godziny  18:00 – 5:00  (część oficjalna 19:00)  do  Starochorzowskiego

Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59 w Chorzowie Starym.

Zabawę poprowadzi – DJ SZEJK
Wystąpią:        Izabela Fojcik
zespół Atomic Lover (niespodzianka)

Przewidywany jadłospis:

  • Gorąca kolacja (polędwiczki wieprzowe na grzance przekładane pikantnymi pieczarkami zapiekane serem camembert, kolorowe kluseczki, sos serowo-ziołowy, zestaw surówek)
  • Ciasto, kawa, herbata
  • Tort i toast
  • Zimna płyta (zestaw mięs pieczonych faszerowanych, wędliny szlachetne, sery, sałatka jarzynowa, roladki szynkowe z nadzieniem jajeczno-chrzanowym w sosie, tymbaliki drobiowe, ryba po grecku, pikle warzywne, masło, pieczywo)
  • Barszcz czerwony z pasztecikiem
  • Żurek
  • Wody, soki oraz kawa i herbata będą uzupełniane na bieżąco w trakcie imprezy.

Odpłatność:

Członkowie Cechu      –          bezpłatnie

Pozostałe osoby          –          100,00 zł

Prosimy o wpłaty na konto numer:  61 8437 0002 0020 0200 0316 0001
do dnia 14 listopada 2019 roku.

Istnieje możliwość rezerwacji stolików na określoną liczbę miejsc.

Zarząd zawnioskował do Izby Rzemieślniczej w Katowicach o nadanie ponad 40 odznaczeń i medali dla członków naszego Cechu, które będą wręczane w części oficjalnej (19:00).

Na uroczystości jest możliwość nagrodzenia swoich najlepszych pracowników i obdarowania ich drobnym prezentem oraz dyplomem. Zgłoszenia z podaniem danych osobowych oraz uzgodnień prosimy o przesłanie na adres e-mail biuro@cech-chorzow.pl do dnia 7 listopada 2019 r.
W razie pytań – 32-2411-430.

ByBIURO

Szkolenie BHP dla uczniów I klas

UWAGA ! Szkolenie BHP dla uczniów klas 1 odbędzie się w czwartek 17 października o godzinie 16:00 w Cechu w tylnym budynku.

ByBIURO

Uroczysta Inauguracja Przyjęcia w Poczet Rzemiosła Chorzowskiego

Cech Rzemieślników, Handlowców i Przedsiębiorców w Chorzowie ma zaszczyt zaprosić Państwa na Uroczystą Inaugurację Przyjęcia w Poczet Uczniów Rzemiosła Chorzowskiego.

Inauguracja odbędzie się dnia 16 października (środa) 2019 roku o godzinie 10:00 (aula II p.) w Branżowej Szkole I Stopnia im. M. Batko w Chorzowie ul. Powstańców 6A.

Po inauguracji zapraszamy na kawę z ciastem.

Prosimy Rzemieślników o potwierdzenie przybycia tel. 322411430 PS. Prosimy o zwolnienie wszystkich uczniów klas 1 z praktyki zawodowej w godzinach od 9:00 do 12:00